top of page

Думки про підтримку України

Привіт.

Я Казумі Мікамі, президент і генеральний директор французької школи Ensemble Ensemble.

 

З тих пір, як 24 лютого почалася сумна війна, я була сповнена незакінчених думок.

Якою б не була причина, я була свідком такої трагічної ситуації і мені показали, наскільки я безсильна... Я була у розгубленості і щодня плакала.

 

Звичайно, просто плач нічого не змінює. Як перший крок, я зробила щиру пожертву Посольству України, сподіваючись хоч трохи допомогти.

 

Проте, незважаючи на це, туман мого серця не розвіявся, і дні, коли я неодноразово запитувала себе: «Що я можу зробити і що може зробити школа?» У той час я почала відчувати, що «тому що це Французька школа, я хочу зробити людей щасливими, навчаючи французьку».

 

Нині школа налічує понад 100 чудових викладачів, і багато людей оцінили його як «французьку школу дуже високого рівня».

 

З іншого боку, більшість українців, які переселяються з країни та проживають у Франції, – жінки та діти. І, звісно, ​​вони зовсім не розмовляють французькою, тому жити у Франції може бути дуже важко.

 

Чи може мати з маленькою дитиною відвідувати французьку школу? Чи кожен може вивчити французьку? Легко уявити, що найбільша перевага онлайн-школи полягає в тому, що ви можете брати уроки під час годування новонародженої дитини.

 

І коли ми думаємо про те, що ми як французька школа можемо зробити для українців, які були переміщені з батьківщини, у нас є таке чудовер надбання, «фундамент онлайн-школи та найкращі вчителі». Я прийшов до думки, що не було саме те.

 

У Франції, пропонуючи уроки французької мови українцям, які відчайдушно намагаються піднятися у Франції для себе, незважаючи на сумний відчай бути переміщеними через насильство. Як власник школи, я була би більш ніж щасливою, якби змогла допомогти зміцнити фундамент вашого життя.

 

А українцям, які проходили уроки: «Я зміг влаштуватися на роботу, тому що вивчив французьку в школi», «Я плакала щодня, але тільки під час уроку я могла на мить посміхнутися». Якби ви могли так думати... Я думаю, що це саме дух школи, який «робить людей щасливими завдяки вивченню французької мови», і це все.

 

Це моя мрія, i моя надія .

Школа і надалі робитиме все можливе, щоб якомога більше людей посміхнулися.

 

І я від щирого серця молюся, щоб ця війна якнайшвидше закінчилася і все вирішилося миром.

 

Кадзумі Мікамі

アンサンブルアンフランセ 関係者集合写真
bottom of page